Елайнери або брекети – що краще?

элайнеры или брекеты

Плануючи вирівнювання зубів більшість пацієнтів обирають з двох основних методів – встановлення елайнерів або брекет-систем. Давайте разом розберемося в чому ж відмінності.


Особливості елайнерів та брекетів

 

Елайнери можна знімати, і це дуже зручно. З іншого боку пацієнти іноді починають знімати їх надовго, що негативно впливає на якість лікування, а може і зовсім зробити його неефективним.

Брекети самому знімати не можна – це незнімна конструкція, якою може займатися тільки досвідчений лікар-ортодонт. З цим пов'язані певні незручності, зате ефективність лікування цілком контрольована.

Одна з основних переваг елайнерів – непомітність. При носінні їх практично не видно оточуючим, а це дуже важливо для більшості пацієнтів, особливо прекрасної статі. Майже всі види брекетів на жаль програють в цьому питанні, крім лінгвальних систем, які кріпляться на внутрішню сторону зубного ряду. Правда у цього виду брекетів є істотні недоліки: вони впливають на дикцію і створюють незручності для язика.

 

элайнеры или брекеты

 

Зручність використання

 

Що стосується зручності носіння, то елайнери мають повну і незаперечну первагу в цьому питанні. Вони складаються зі спеціального медичного пластику і досить щільно притискаються до зубів. Це дає приємне відчуття гладкості і комфорту. Крім того при їх носінні практично не буває подразнень ясен, характерних для пацієнтів з брекетами. Та й звикання до них не викликає ніяких складнощів.

Ще один істотний недолік брекетів – обмеження в харчуванні. Тим, хто використовує цей вид вирівнювання зубів, не можна їсти горіхи, яблука, кукурудзу, чіпси, попкорн та інші тверді продукти, щоб не пошкодити дугу апарату. Така дієта за смаком далеко не всім.

Використання елайнерів ніяк не відбивається на харчуванні. Можна їсти все. Важливо тільки дотримуватися гігієни і чистити зуби після їжі, перед одяганням пластинки.

 

элайнеры или брекеты

 

Способи догляду

 

Не меньш важливо згадати способи догляду за апаратами. Брекети в цьому сенсі досить незручні. Для їх очищення та для догляду за зубами потрібен цілий комплект спеціальних ортодонтичних йоржиків, щіток та іригаторів.

Для елайнерів досить звичайного чищення зубною щіткою і споліскування водою. Погодьтеся, це навряд чи може коштувати великих труднощів? Хоча регулярність догляду все таки вкрай важлива і її недотримання може призвести до ускладнень.

 

Ціна питання

 

Вартість елайнерів перевищує звичайні брекети, але цілком порівняна зі складними конструкціями, виготовленими з високоякісних матеріалів.

При лікуванні брекетами часто доводиться платити додатково за виготовлення зліпків, позапланове зняття конструкції, корекцію та ін. Пацієнтів з елайнерами, як правило, теж очікують додаткові витрати, адже їм доводиться купувати кілька пластинок для поетапного впливу на зуби.

 

Запишіться на прийом прямо зараз

Зворотний дзвінок

Залиште Ваші контактні дані: ім'я та номер телефону і ми передзвонимо Вам найближчим часом