Галіотоз або неприємний запах з рота

неприємний запах з ротаГаліотоз – неприємний запах з рота – це не просто естетичний дефект, це захворювання. Причини його виникнення можуть бути різними. Безперечно одне: хворобу потрібно лікувати. Тим більше, що в більшості випадків цієї неприємністі можливо позбавитись.

Причини галіотоза

Неприємний запах з'являється через нальот, що утворюється в ротовій порожнині. Це скупчення бактерій, продукти життєдіяльності яких і викликають настільки неприємний ефект. Бактерії з'являються з різних причин – в основному через хвороби органів травлення, нирок, ендокринної системи (цукровий діабет), ЛОР-інфекцій (тоді запах – симптом захворювання) і через неправильну гігієну ротової порожнини (в цьому випадку бактерії, що виділяють запах, і є захворюванням, що з'явилося внаслідок недостатнього догляду за порожниною рота). Існують і стоматологічні патології, що викликають появу і створюють умови для «процвітання» бактерій: карієс, пародонтит, пародонтоз, гінгівіт, стоматит.

Механізм інфекції

Дисбаланс мікрофлори – ось що обов'язково присутньо, у будь-яких віпадках появи неприємного запаху з рота. У кожної людини є аеробні бактерії, що пригнічують розвиток анаеробних (викликаючих запах). Через надмірну сухість порожнини рота, вживання алкоголю, куріння, або при наявності захворювань баланс між аеробними і анаеробними бактеріями порушується, «погані» перемагають, привносячи дискомфорт, викликаний неприємним запахом.

Діагностика і лікування

Щоб впоратися з проблемою, потрібно усунути причини її появи. І якщо регулярне чищення зубів не допомагає, саме час відвідати стоматолога. Можливо, ви просто неправильно чистите зуби, а можливо – причина інша. У будь-якому випадку, тільки ополіскувач або жувальна гумка не допоможуть – потрібно йти до фахівця.

Якщо причина в неправильній гігієні, стоматолог підкаже, що саме не так, допоможе підібрати зубну щітку, пасту або ополіскувач, розповість про правильні алгоритми чистки зубів, навчить користуватися зубною ниткою.

Якщо причина в стоматологічних проблемах, буде запропоновано лікування зубів, ясен, можливо – протезування або імплантація.

Якщо причина галіотоза – захворювання інших органів, стоматолог направить до потрібного фахівця.

Що потрібно робити для профілактики галіотоза?

Чистити зуби регулярно і правильно, ретельно видаляючи залишки їжі і зубний наліт.

Користуватися флоссом (зубною ниткою). Навіть якщо серйозних проблем немає, бактерії можуть накопичуватися в щілинах між зубами. Слід ретельно очищати від залишків їжі важкодоступні ділянки ротової порожнини.

Регулярно міняти зубну щітку – раз в три місяці, а якщо її щетина сильно зношується – частіше. Після кожного чищення зубів потрібно мити щітку з милом і ретельно сушити її – щоб сама щітка не ставала джерелом інфекції.

Відповідально підходити до вибору гігієнічних засобів, вибираючи продукцію перевірених виробників, звертаючи увагу на склад засобів. Інгредієнти повинні бути максимально натуральними, з мінімумом шкідливих для організму речовин.

Не захоплюватись відбілюванням зубів – відбілюючі речовини можуть погіршити стан зубної емалі.

Використовувати ополіскувачі, що не містять спирту. Спирт висушує ротову порожнину, а це створює хороші умови для розвитку бактерій.

Стежити за культурою харчування. Регулярність прийому їжі сприятлива для здорового травлення. Це не гарантує, але зводить до мінімуму ймовірність захворювань травної системи.

Позбутися звички перекушувати, особливо на вулиці, де немає можливості почистити зуби, або хоча б прополоскати рот водою.

Запишіться на прийом прямо зараз

Зворотний дзвінок

Залиште Ваші контактні дані: ім'я та номер телефону і ми передзвонимо Вам найближчим часом