Чи потрібна професійна чистка зубів?

професійна чистка зубівБільшість людей в наш час розуміють важливість гігієни порожнини рота, але не всі усвідомлюють, що просто чистити зуби 1-2 рази на день, нехай навіть дуже ретельно - все одно недостатньо. Як не старайся, а згодом на зубах неминуче з'являються зубний камінь і зубні відкладення. Все починається з м'якого нальоту або зубної бляшки, яка з'являється в місцях скупчення залишків їжі. Дрібні частинки і бактерії об'єднуються, повільно тверднуть і перетворюються на зубний камінь, звільнитися від якого можна лише пройшовши професійну чистку зубів у стоматолога.

Чим небезпечний зубний камінь?

Особливо неприємно, що зубний камінь часто проникає глибоко під ясна. При цьому ясна кровоточать, не прилягають до зубів, що може привести до дуже неприємних наслідків, аж до втрати зубів. Саме тому зубний камінь такий небезпечний, а професійна чистка зубів - необхідна і обов'язкова процедура. Щоб зменшити прояви зубного каменю стоматологи рекомендують не тільки регулярно і якісно чистити зуби, але і своєчасно міняти зубну щітку, постійно вживати тверду їжу, а так само обов'язково використовувати при жуванні обидві сторони щелепи.

Як часто необхідна професійна гігієна?

Найкраще робити професійну гігієну порожнини рота кожні півроку. Як показує світова практика, саме такий період профілактики необхідний для запобігання появи карієсу і його подальших проявів.

Щоб зберегти красу і здоров'я зубів максимально довго, потрібно проводити комплексний огляд та лікування у стоматолога хоча б 2 рази в рік. При чому до початку стоматологічного лікування обов'язково рекомендується провести професійну чистку зубів. По-перше, це поліпшить стан ясен, що дуже важливо при проведенні пломбування або протезуванні. По-друге, дасть можливість провести діагностику і лікування карієсу на ранніх стадіях. По-третє, стоматолог отримає можливість найбільш точно визначити відтінок пломби або коронки, що забезпечить вам гарну посмішку.

Від чого позбавить професійна гігієна:

• від запалення ясен
• від небажаного запаху з рота
• від утворення карієсу
• від розхитування і надалі можливої втрати зубів

Етапи проведення чистки зубів у стоматолога

1. Огляд порожнини рота пацієнта
Під час огляду фахівець ретельно оглядає всі ділянки ротової порожнини: зуби, язик, ясна, щоб зрозуміти чому варто приділити особливу увагу.

2. Підготовка до видалення відкладень
Процедура абсолютно безпечна і безболісна. Лікар зрошує ротову порожнину антисептиками, або використовує місцеве знеболення (в разі необхідності).

3. Видалення зубних відкладень

Частка з ультразвуком
В ході процедури відбувається відділення зубних відкладень від поверхні зубів за допомогою ультразвукового скейлера. Коливальні рухи, які створює цей прилад, дозволяють зробити це максимально ефективно і дряпаючи емаль.

Чистка аерозолем Air-Flow
Спеціальний апарат видаляє наліт користуючись спрямованої струменем аерозолю з суміші води збагаченої фтором і певного порошку. В результаті впливу прекрасно очищається поверхню всіх зубів і проміжки між ними. Крім того процедура з Air-Flow - це ще і корисний гідромасаж ясен.

Полірування поверхні зубів
Процедуру полірування роблять призначеними для цього миючими механізмами (щіточками і гумовими чашечками). В результаті їх обертання із застосуванням необхідних абразивних паст, відбувається розгладження і очищення поверхні зубів. Вони набувають гладкість і блиск.

Фторування зубів
В ході фторування зуби проходять обробку спеціальним складом, насичує зубну емаль іонами фтору. Завдяки цьому вона стає більш стійкою до впливу кислого середовища і менше схильна до карієсу.

Як ми бачимо професійна чистка зубів у стоматолога - дійсно корисна і важлива процедура, яка допомагає надати вашим зубам природну білизну і гладкість. Вона вкрай необхідна при проведенні ортодонтичного лікування, протезування та відбілювання зубів.

Не забуваючи робити гігієнічну чистку зубів 2 рази в рік, ви забезпечите собі гарну посмішку і допоможете зберегти зуби здоровими.

Запишіться на прийом прямо зараз

Зворотний дзвінок

Залиште Ваші контактні дані: ім'я та номер телефону і ми передзвонимо Вам найближчим часом