Основні причини карієсу і способи його лікування

лечение кариесаСьогодні карієс – найпоширеніше захворювання ротової порожнини, з яким може зіткнутися кожен. За статистикою це захворювання страждають в тій чи іншій мірі до 95% населення планети. Тому варто знати все про те, що таке карієс зубів, які профілактичні заходи варто вживати, щоб їм не захворіти, а також як провести найбільш ефективне лікування карієсу.

Чому виникає карієс?

Поява мікротріщин на емалі зубів в результаті демінералізації призводить до подальшого руйнування тканин зуба. Карієс зубів – процес незворотний. Тому якщо не почати лікування вчасно, зуб можна втратити. Чим раніше розпочато лікування, тим зуб прослужить довше.

Причини появи карієсу, здавалося б, прості:

  • неправильний догляд за порожниною рота,
  • слабкий імунітет,
  • надлишок цукрів і вуглеводів в раціоні,
  • генетична схильність до захворювання.

Тобто, карієсу можна уникнути, якщо правильно доглядати за зубами, стежити за гігієною ротової порожнини, підтримувати загальний стан здоров'я, стежити за своїм харчуванням.

Як розпізнати карієс?

З огляду на те, що карієс став хворобою століття, не варто покладатися в цьому питанні тільки на себе. Щоб розпізнати карієс на початковій стадії, щоб почати лікування карієсу вчасно і зберегти зуби, потрібно регулярно проходити огляд у стоматологічному кабінеті. Відвідуйте лікаря хоча б раз на півроку – цього абсолютно достатньо для того, щоб виявити карієс на самій ранній стадії, а значить – уникнути проблем.

Лікування карієсу

Найлегше позбутися від карієсу на початковому етапі захворювання – стадії плями. На цьому етапі застосовують ремінералізуючу терапію – ретельно очищають зуб від нальоту і роблять аплікації ліків. При своєчасному початку лікування пляма зникає.

Лікування поверхневого карієсу. Уражену ділянку емалі зашліфовують, а потім застосовують ремінералізацію, як і при лікуванні карієсу на стадії плями.

При лікуванні карієсу середньої стадії уражену ділянку зуба видаляють, а утворену порожнину пломбують.

При глибокому карієсі, коли в зубі утворюється велика порожнина, яка підходить надто близько до нерву (саме від цього з'являється біль), потрібна депульпація – видалення зубного нерва. Далі, в залежності від стану зуба, його пломбують або закривають коронкою.

Сучасна стоматологія

Варто відзначити, що якість стоматологічних послуг в Україні дуже висока. Клініка «Стоматологія на Галана» має багато постійних клієнтів не тільки в Ужгороді, а й за кордоном. Домогтися таких результатів допомагає правильний підхід до роботи – увага до найновіших технологій стоматологічного лікування, протезування, ортодонтії, постійне підвищення кваліфікації фахівців. Ставши клієнтом клініки, ви можете бути впевнені: тут зроблять все можливе для здоров'я і краси ваших зубів.

Запишіться на прийом прямо зараз

Зворотний дзвінок

Залиште Ваші контактні дані: ім'я та номер телефону і ми передзвонимо Вам найближчим часом