Як правильно вибрати зубну щітку

вибираємо зубну щіткуНа сьогоднішній день в магазинах можна купити зубну щітку на будь-який смак, і ця різноманітність з одного боку дуже позитивно (конкуренція між виробниками, веде до поліпшення якості продукції). У той же час постає питання як вибрати зубну щітку, за якими параметрами?

За якими критеріями ми вибираємо зубну щітку

Перш за все ми вибираємо виробника, про якого ми чули або бачили в засобах масової інформації. Практично кожен з них в рекламі показує тільки позитивні властивості своєї продукції, замовчуючи про негативні. 

Які бувають зубні щітки

Зубні щітки діляться за матеріалом щетини:

  • Натуральна
  • Штучна

Натуральна щетина

Останнім часом у людей з'явилося мода користуватися всім тільки натуральним, екологічно чистим. Натуральна щетина повністю відповідає цим параметрам. Але сучасні дослідження показали, що щітки з натуральною щетиною шкідливі, так як є відмінним середовищем для розмноження шкідливих бактерій. Також до недоліків можна віднести гострі кінчика щетинок, які при використанні можуть подряпати ясна і емаль зубів. Тому стоматологи всього світу рекомендують використовувати щітки тільки зі штучною щетиною.

Штучна щетина

При створенні штучної щетини використовується високоякісний нейлон. Щетинки мають закруглені кінчики і завдяки цьому абсолютно не можуть завдати шкоди ні емалі, ні яснам під час чищення зубів. У той же час щітки зі штучної щетини бувають однорівневі, дворівневі та трирівневі. Також використовуються силіконові вставки, щетинки розміщують під різним кутом. Все це потрібно для максимальної очистки зубів, що б проникнути в міжзубні проміжки або масажувати ясна.

За ступенем жорсткості:

  • Сильно м'які
  • Просто м'які
  • Середні
  • Жорсткі
  • Супер жорсткі

Сильно м'яка. Дуже м'які щітки призначені, для використання дітьми, людям з такими захворюваннями як, пародонтит, пошкодженням емалі і інші їм подібні.

М'яка. Ці щітки призначені для людей з кровотечею ясен, що б виключити їх травмування.

Середня. Це найпопулярніша щітка у більшості здорового і дорослого населення нашої планети.

Жорстка. Підійде людям з високим рівнем формування зубного нальоту, наприклад для тих які люблять пити багато кави і чи багато курять і в той же час мають міцну зубну емаль. Адже щітка з жорсткою щетиною здатна її зруйнувати.

Дуже жорстка. Це спеціальний різновид щетини, для очищення знімних і не зйомних протезів.

Електрична щітка

Ця щітка спочатку створювалася для людей з обмеженими фізичними можливостями. Але з часом, деякі виробники в маркетингових цілях стали випускати їх для всіх.

Вони стали дуже модними якийсь час, з часом попит трохи зменшився, але в той же час вони зайняли свою нішу на ринку зубних щіток. Ці щітки працюють на батарейках, і як правило, мають в комплекті кілька додаткових насадок.

Термін служби

Будь-яку навіть саму якісну щітку потрібно постійно міняти на нову, термін її служби не більше трьох місяців.

Підіб'ємо підсумки: перш ніж вибрати щітку найкраще звернутися до свого стоматолога. Але найважливіше, потрібно дуже добре запам'ятати, що не треба вибирайте найдешевшу зубну щітку, від ціни залежить її якість і ефективність використання.

Запишіться на прийом прямо зараз

Зворотний дзвінок

Залиште Ваші контактні дані: ім'я та номер телефону і ми передзвонимо Вам найближчим часом