Зуби мудрості. Лікувати або видалити?

зуби мудрості

Зубами мудрості називають 4 крайніх зуба в ряду з кожного боку, стоматологи їх ще називають «вісімками». З'являються вони у людини досить пізно у віці від 16 до 25 років.

Саме тому їх так і назвали, тому що одночасно з цими зубами у людини з'являється мудрість.

Для чого потрібні зуби мудрості?

У стародавні часи нашим пращурам були дуже потрібні таки зуби, це було обумовлено їхнім способом життя. Через постійне перемелювання твердої їжі зуби псувалися і стиралися. І тому нові зуби в зрілому віці, були для нашого пращура просто порятунком.

Сучасна людина вже не потребує «зубів мудрості», завдяки тому, що відпала потреба жувати сиру, тверду їжу. Людина не тільки, як правило, зберігає всі свої зуби, до моменту появи «нових», а й через меншого навантаження на щелепні м'язи, у нього зменшилася щелепа.

Чому вони так погано ростуть?

Саме через брак місця в щелепи, більшість людей на нашій планеті стикаються з проблемами при прорізуванні «зубів мудрості». Як правило, вони ростуть в сторону щоки, весь цей процес викликає хворобливі відчуття і навіть високу температуру понад 38 С. Дуже часто при цьому утворюється так званий «капюшон». Це коли між яснами і тільки що з'явившимся зубом, утворюється як би кишеня, в яку потрапляє їжа і починається запальний процес.

В цьому випадку стоматолог як правило призначає полоскання (розчин морської солі, шавлія і т.д.), для того що б зупинити запальний процес і знеболюючі (анальгін, візьме і тому подібне). Якщо такий спосіб не допомагає, то проводитися обрізання «капюшона», як правило, цього достатньо для успішного росту «зуба мудрості».

Іноді він починає рости в сторону зуба який знаходитися поруч, цьому випадку існує небезпека пошкодження сусіднього зуба. Тому нічого не залишається як видалити зуб мудрості.

Лікувати або видаляти?

Але навіть у разі успішного росту зубів мудрості, з часом вони піддаються карієсу (навіть набагато частіше ніж звичайні). Дуже часто пацієнти задають питання, чи варто лікувати такі зуби? Може краще їх відразу видалити?

Вибирати звичайно пацієнтові, але ці зуби важко піддаються лікуванню. За будовою вони такі ж, як і звичайні, але через те що коріння зубів мають складну, вигнуту форму якісно запломбувати їх практично не можливо. В цьому випадку зуби мудрості потрібно обов'язково видаляти.

Клініка «Стоматологія на Галана» завжди допоможе Вам вирішити проблему зубів мудрості. Наша клініка одна з найкращих в Ужгороді, має сучасне обладнання і досвідчених лікарів. Ціна на наших послуг відповідає високій якості обслуговування.

 

Запишіться на прийом прямо зараз

Зворотний дзвінок

Залиште Ваші контактні дані: ім'я та номер телефону і ми передзвонимо Вам найближчим часом